فیصل مرگ پادشاه عربستان را تأیید کرد و صفحه‌اش در توییتر حذف شد!

به گزارش «تابناک»، دقایقی پیش، سعود الفیصل در صفحه توییتر خود اعلام کرد که عبدالله بن عبدالعزیز خادم الحرمین پادشاه عربستان سعودی فوت کرده است.

سعود الفیصل مرگ پادشاه عربستان را تایید کرد

این خبر در حالی دقایقی پیش در این حساب توییتری اعلام شد که در کمتر از چند دقیقه، حساب توییتری بسته شد و برخی از افراد اعلام کردند ‌این حساب توییتری یک حساب جعلی بوده ‌که توسط یک خبرنگار ایتالیایی ایجاد شده است.

سعود الفیصل مرگ پادشاه عربستان را تایید کرد


‌ذکر این مهم لازم است، ‌در چند روز قبل دربار پادشاهی سعودی در بیانیه‌ای اعلام کرد، پس از آزمایش‌های پزشکی مشخص شد، ‌ملک عبدالله دچار التهاب ریوی (ذات الریه) شده که مستلزم قرار دادن لوله‌ای در ریه وی برای تنفس به صورت موقت است. این بیانیه دربار پادشاهی سعودی در حالی صادر شده ‌که برخی منابع عربی، از دیروز، از مرگ ملک عبدالله پادشاه عربستان خبر داده بودند.

چندی پیش هم یک فعال عربستانی که به دلیل افشای مسائل پشت پرده خاندان حاکم در عربستان از طریق شبکه اجتماعی توییتر با نام مستعار مجتهد شهرت یافته و هواداران بسیاری را کسب کرده است، از پنهان‌کاری درباره وضع جسمانی شاه سعودی خبر داد.

ملک عبدالله، دهمین فرزند عبدالعزیز آل سعود، بنیانگذار عربستان‌ و ششمین پادشاه عربستان سعودی است. او از سال ۱۹۸۲ میلادی به مدت ۲۳ سال ولیعهد عربستان شد. از سال ۱۹۹۵ پس از زمین‌گیر شدن برادرش «ملک فهد» عملا تمامی اختیارات یک پادشاه را در دست گرفت و سرانجام سال ۲۰۰۵ پس از مرگ برادرش «فهد بن عبدالعزیز» به جای او بر کرسی پادشاهی عربستان نشست.

/ 0 نظر / 20 بازدید