فرود هواپیمای غول پیکر جهان در تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مدیرکل فرودگاه امام خمینی اعلام کرد: با درخواست شرکت هواپیمایی امارت‌ ایر، جلسات متعدد و هماهنگی‌های ارگان‌ها، بررسی‌های فنی ‌، عملیاتی و زیرساخت‌های لازم فرود ایرباس 380 در فرودگاه امام انجام شده است .

سعید چلندری افزود: تعداد بالای پروازهای بین المللی ایرانی‌ها موجب شده که این شرکت هواپیمایی تمایل به جابه‌جایی حجم بیشتری از مسافران داشته باشد و این ایرباس برای پرواز به ایران انتخاب شده است . مقرر شد این هواپیمای غول پیکر در تاریخ 30 سپتامبر 2014 مطابق با 8 مهرماه 93 ساعت 16 فردا در فرودگاه امام خمینی به زمین بنشیند.

وی گفت: این هواپیما مسافری است و با ظرفیت 515 صندلی پروازی، دارای سه کلاس اکونومی ، تجاری و درجه یک است. این هواپیما در مسیر‌های دبی - تهران و تهران - دبی پرواز خواهد داشت وبا استمرار تقاضا این پرواز منظم برگزار می‌شود. ظرفیت مسافری این هواپیما برای پرواز به ایران تکمیل شده است .

ایرباس غول پیکر در ایران

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی امام خمینی افزود: تمامی پروازهای فرودگاه با برنامه‌ ریزی‌های قبلی، منظم انجام می‌شود و نشست و برخاست A380 ‌خللی در دیگر پروازها ایجاد نمی کند.

چلندری بیان کرد: ورود بزرگ ترین هواپیمای مسافری جهان به فرودگاه امام خمینی نمایانگر پیشرفت صنعت هوایی و فرودگاهی کشوراست.این پروژه با انجام تمهیداتی از قبیل اصلاح خط‌ کشی ورفع موانع سطوح پروازی، استاندارد سازی فعالیت‌ها و تشکیل تیم کارشناسی در فرودگاه امام خمینی طی 6 ماه اخیر در دستور کار قرار گرفت.


ایرباس A380 یک هواپیمای مسافربری دو طبقه است که لقب غول پیکرترین هواپیمای مسافربری جهان را یدک می‌کشد و برای نشست و برخاست به فرودگاه‌های مجهز به باند پروازی با طول بسیار بالا، راه‌های خزش عریض، جت‌ وی‌های مخصوص برای تخلیه مسافران طبقه دوم و امکانات اضطراری ویژه نیاز دارد.

 

/ 0 نظر / 27 بازدید