واکنش تند آیت الله هاشمی به اختلاف برانگیزی "برخی" درباره انتخابات خبر

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ابراز برخی نگرانی ها و سخنان اختلاف برانگیزی که این روزها در خصوص انتخابات سال آینده مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بر زبان می آید، گفت: متاسفانه برخی مسوولین در ابراز نگرانی ها و تهدیدات سیاسی خود کسانی را مخاطب قرار می دهند که در جامعه هیچ یک از ابزار قدرت و تبلیغات، به جز رای مردم را ندارند و گویا این کارسازترین ابزار قدرت است.

به گزارش «انتخاب»، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی صبح امروز(چهارشنبه) در دیدار مسوولین و دبیران کل احزاب و تشکل های عضو شورای هماهنگی اصلاحات این مطلب را بیان کرد.

وی با اشاره به سخنان رهبری معظم انقلاب، مبنی بر حق الناس بودن رای مردم از زمان تبلیغات انتخاباتی تا تایید صلاحیت ها، رای گیری و شمارش آرا، اظهارداشت: این جمله ایشان آشکارترین تفسیر بندهای مربوط به انتخابات در قانون اساسی است و کسی نمی تواند فراتر از ایشان قوانین بالا دستی جمهوری اسلامی را تفسیر کنند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سیاست های کلی انتخابات که از سوی رهبری برای مشاوره به مجمع تشخیص مصلحت نظام آمده، گفت: امیدواریم از لحاظ قانون در همه مراحل ثبت نام، نظارت، اجرا و شمارش، هیچ شبهه ای نداشته باشیم تا حماسه های سیاسی مردم ایران به خوبی شکل بگیرد.

هاشمی رفسنجانی با مهم توصیف کردن دو انتخابات سال آینده برای کشور، گفت: باید تلاش های انتخاباتی در چارچوب قوانین کشور باشد و نباید پا را از دایره اخلاق و قانون فراتر بگذاریم.

هاشمی رفسنجانی با مهم توصیف کردن دو انتخابات سال آینده برای کشور، گفت: باید تلاش های انتخاباتی در چارچوب قوانین کشور باشد و نباید پا را از دایره اخلاق و قانون فراتر بگذاریم.

وی وحدت مردم را کارسازترین سرمایه‌ی نظام برای انجام کارهای بزرگ در ابعاد داخلی و خارجی دانست و گفت: هرکس بخواهد وحدت مردم را مخدوش نماید، نمی‌تواند مدعی دلسوزی برای نظام، انقلاب اسلامی، کشور و مردم باشد.

هاشمی رفسنجانی با تأکید بر این نکته که دموکراسی واقعی در قوانین اسلامی نهفته است، گفت: از سفارشات پیامبر رحمت به امام منصوب آسمانی در آخرین روزهای حیات پی‌می‌بریم که مردم در نظام اسلامی نقشی اساسی دارند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اصطلاح «مهلت استدراجی» در سنت الهی گفت: کسانی که در مسیر مردم سالاری دینی دچار انحرافات می‌شوند، باید بدانند که سنت الهی تغییرناپذیر است.

وی در پاسخ به تقاضاهای مکرر حاضران برای حضور در انتخابات و پا درمیانی برای حل مسائل سیاسی ایران با بعضی از کشورهای اسلامی منطقه گفت: بارها گفته‌ام خود را وقف نظام کرده‌ام و تا نفس دارم برای انقلاب، مردم و کشور تلاش خواهم کرد، اما می‌دانید کارهای دیپلماتیک شروط و آدابی دارد.
/ 0 نظر / 20 بازدید